Meie kaks. Kuidas lapsesaamine meid muutis?

Jaga artiklit
07.08.2018 |
Õhtusöök heas restoranis, kino, teater, muusikafestival, talvepuhkus, suvepuhkus, pudel veini ja suupisted… Tavaline elu enne lapsesaamist.

Poest ostetud valmistoit teleka ees, ühised magamata ööd, väikesest ninast nohukollide kättesaamine ja muud sellised tegevused. Kooselu on nüüd niisugune.

On see parem või halvem? Pigem teistsugune. Ja me ise oleme teistsugused. Täiskohaga lapsevanemad. Kuid laps ei ole meie ainuke ühisprojekt. Suuremakski eesmärgiks peaks olema meievahelise suhte säilitamine ka siis, kui lapsekasvatamine selle hapraks muudab.  

Ärgem olgem pelgalt ema ja isa. Olgem Kati ja Mati, Katja ja Dima, endiselt meie. Olgem vahel harvagi needsamad meie kaks ja tuletagem meelde kõik need põhjused, miks me teineteist armastame. See on normaalse ja õnneliku pereelu aluseks.
 

Seotud artiklid emadelt

Elage koos rahulikult ja rõõmsalt – laps teeb seda koos teiega

Lapsevanemaks saamine muudab täielikult sinu vaateid elule. Looduse poolt on see nii seatud, et lapse sünniga toimub meie ajus muudatus, tööle hakkab vastutustunne, mis järjest kasvab. Kuid miks on siiski oluline hoolida ka iseendast?

Kuva rohkem

Ema roll 21. sajandil

“Tänapäeval on valikuvõimalusi. Kui mina noor olin, olid asjad teisiti.”

Kuva rohkem