Ema roll 21. sajandil

Jaga artiklit
07.08.2018 |
Tänapäeval on valikuvõimalusi. Kui mina noor olin, olid asjad teisiti.” Kindlasti oled midagi niisugust oma emalt või vanaemalt kuulnud. Ja see on tõsi. Väga paljud tänapäeval enesestmõistetavad asjad olid kunagi täiesti mõeldamatud.

Mõned näited. Kunagi kandsid kõik rasedad samasuguse laia lõikega kleite, beebimähkmed olid marlist, valida sai kahe lapsevankrivariandi vahel. Kui seda võrrelda praeguste supermugavate riiete, uhkete lapsevankrite, beebimonitoride ja lugematu hulga beebivarustusega, siis on ikka suur vahe küll.

Aga nagu ikka, kõik siin ilmas on tasakaalus ja me ei saa seda kõike vabalt nautida. Mitte pelgalt rahalistel põhjustel. Kui meil on nii palju vidinaid, mis lapsevanemaks olemise lihtsamaks muudavad, on meil võimalik teha paljusid muid vajalike asju ka.
Võime panna lapse kõhukotti ja minna matkama. Võime töötada kodus ja jätkata oma karjääri. Võime jätta lapse spordiklubi mängutuppa ja käia kiiresti trennis ära. Võime teha enam-vähem kõike, mida ennegi.  

Kuid siis, kui me enam ei suuda nende ülalkirjeldatud tegevuste ja lapsekasvatamisega ühtaegu edukalt toime tulla, tunneme end läbikukkununa. Ja see on tobe! Me teeme kõik selleks, et olla hea ema. Kui töö teeb sind õnnelikuks, siis tee tööd. Kui trenn meeldib, siis tee seda. Kuid ära anna alla nende survele, kes püüavad sulle selgeks teha, et tänapäeva ema peab suutma absoluutselt kõigega toime tulla. Ei pea. Sa ei ole sunnitud mitte midagi tegema. Ema roll 21. sajandil ei ole sugugi olla maksimaalselt funktsionaalne. Hoopiski see, et olla võimalikult rahulolev ja hoida nii end kui oma peret rahulolevana.

Seotud artiklid emadelt

Elage koos rahulikult ja rõõmsalt – laps teeb seda koos teiega

Lapsevanemaks saamine muudab täielikult sinu vaateid elule. Looduse poolt on see nii seatud, et lapse sünniga toimub meie ajus muudatus, tööle hakkab vastutustunne, mis järjest kasvab. Kuid miks on siiski oluline hoolida ka iseendast?

Kuva rohkem

Meie kaks. Kuidas lapsesaamine meid muutis?

Õhtusöök heas restoranis, kino, teater, muusikafestival, talvepuhkus, suvepuhkus, pudel veini ja suupisted… Tavaline elu enne lapsesaamist.

Kuva rohkem